Arama Motorları Optimizasyonu SEO
blog

Arama Motorları Optimizasyonu SEO

ARAMA MOTORLARININ OPTİMASYONU (SEO)

Site Tekniği

Web sitenin, alan adının, tasarımın ve kod yapısının arama motorları kurallarına uygunluğunu analiz ederek gerekli tüm çalışmaların planlamasını sağlıyoruz.

Site İçi SEO : On Page SEO

Sizin için önemli olan anahtar kelimeleri; Arama motorlarının en güncel sonuçlarında üst sıralardaki/ilk sayfalardaki rakip analizlerini sağlayarak belirliyoruz. Her üst sıradaki rakibin, arama sonuç sayfasının başlığını, açıklamasını, adresini ve içeriğini inceleyerek odak kelimeleri, içerik yapısı ve eksiklerini belirliyoruz. Elimizdeki bu veriler ile sitenizde anahtar kelime odaklı teknik içerik, başlık, açıklama ve link yapısını hazırlayarak sonlandırıyoruz.

Site Dışı SEO : Off Page SEO

Web sitenizin daha sağlam adımlarla arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlamak için; Web sitenize ait sayfa linkini, PA (Page Authority), DA (Domain Authority) puanları ve  ziyaretçi trafiğinin yüksek olduğu başka sitelerde paylaşılması sağlanır. Bu sayede, sitenize Backlink yani site dışı link sağlanmış olur. Bu çalışmada, linkinizin paylaşıldığı sayfada, SEO dostu bir içerik ve sektörünüzle alakalı olması çok önemlidir.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Dijital ortamlarda ticaret hacminin büyüklüğü her geçen gün artmaktadır. Ancak, şirketler her gün dijital dünyaya entegre olmak için adımlar atıyor. Ticaret hacminin büyük çoğunluğu şu anda dijitalde gerçekleşmekte ve birçok şirket artık ürünlerini internette tanıtmak ve pazarlamak istiyor. Bu ana sebepten dolayı, arama motorlarındaki rekabet yüksek ivmeyle artmaya başlamıştır.

Son radikal güncellemelerle Google, aramaların ilk sayfasına girmeyi çok zorlaştırdı ve titiz bir çalışma yapılması gerektiğini söyledi. Sonuç olarak, birçok kurumsal şirket SEO Business Consulting hizmetleri almaya başladı. Bu yeni oluşan durum güçlü bir rekabet ortamı yarattı. En üst sıralarda çıkmak ve burada kalıcı olmak isteyen şirketler için SEO tavsiyesi satın alırken dikkate alınması gereken birkaç husus vardır.

SEO Tavsiyesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Danışmanlık hizmetleri alırken SEO uzmanlarına sorular sormanız gerekecektir. Bu sorulara verdiğiniz cevaplar tatmin ediciyse, doğru yere gelmişsinizdir.

SEO Analizi ve Stratejileri Talep Edin!

Bizimle çalışmayı planlıyorsanız, siteniz için bir strateji ve siteniz için temel bir analiz talep ettiğinizden emin olun.
Oluşturduğumuz stratejiyi inceledikten sonra karara varacaksınız. Önceliğiniz karşı tarafı analiz etmek olmalıdır. Diğer taraf işi gerçekten almaya çalışıyor mu? Evetse, her şey yolunda.

Bu Yazıyı Paylaş